Subiekt gt a drukarka fiskalna

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, ale w prawdy są to dwa różne urządzenia o własnych możliwościach. Drukarki fiskalne toż niezwykle rozbudowane kasy fiskalne. W przypadku kas do zarządzania sprzedaży wskazana jest kasa i sprzedawca, a jak chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer i specjalistyczne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej kojarzone są w środowiskach gdzie bazy materiałów są znacznie poważne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Gwarantują one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów fiskalnych oraz prowadzenie sprzedaży. Lecz są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Samą spośród tych zalet jest droga kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które posiadamy w kolekcji. Jest wtedy udogodnienie, dzięki jakiemu można zapobiec sytuacji, w której w handlu zabraknie jakiegoś produktu. Również do takich systemów można zapoznać promocje. Nie tylko zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu towarów w pakiecie w ciemniejszej cenie. Prosto z takich drukarek można zrobić wydruk paragonów, a dodatkowo fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z ofertą bycia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w przypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych ogranicza się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten czas. Rozwiązanie podawane w tym wypadku kładzie się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w terminie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia dużo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Ogromniejsze szansie drukarek fiskalnych łączą się z czystszą ceną ich zakupu. Obsługa ich stanowi wysoce złożona i wymagająca ze powodu na określone oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wyżej wymienione argumenty potrafią być odstraszające dla młodych biur lub po prostu nieopłacalne, jednak każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.