Strona firmowa manty

Psorilax

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najszczęśliwsze okresy życia każdej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Istnieje wtedy dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w prawdziwym kierunku oraz również w tajemniczy sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są bardzo szybko, praktycznie z dnia na dzień, a pierwsze bicie serca jest realne do usłyszenia już w 21 dniu ciąży.

Na startu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest to bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle duże (całe 6 mm), że będzie silna je zwiedzić w poszukiwaniach USG. Niestety, wciąż będzie jednak za malutkie, by docenić jego ważny rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, konieczne będzie poczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli szuka o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, która stanowi w mieszkanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serduszka, przy wykorzystaniu stetoskopu, jest dodatkowe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ten sezon – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały czas ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Był to wtedy znak dla podejmującego się organizmu dziecka, że wciąż nie godzina na swobodne oddychanie, należy za to skupić się na odpowiednim rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w sumy rozwinięte tylko w punkcie porodu. Z tego terminu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie praktyczne w każdej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.