Obowiazkowa kasa fiskalna 2014

Kuchnia polska kładzie się w przewag na daniach mięsnych. To od systemu w który wykonamy wołowinę, wieprzowinę i drób zależy, czy nasz posiłek będzie sukcesem lub porażką.

Mycie Mięso powinniśmy myć tuż przed przygotowaniem. Nie wolno sprawiać tego, że mamy pomysł schować je do lodówki, bo w trakcie mycia nosimy na jego powierzchnię niebezpieczne bakterie, które potrafią przyspieszyć proces jego rozkładu. Po umyciu mięsa powinniśmy dokładnie umyć ręce. Też warto pamiętać o higienie w sukcesie wszystkich przedmiotów (noże, deski do cięcia), z którymi surowe mięso miało styczność.

Krojenie i powodowanie Mięso zawsze powinniśmy kroić w poprzek włókien. Dzięki temu po zrobieniu będzie ono wyraźne i przyjemne. Do krojenia mięsa powinniśmy jednak używać ostrego noża. Dobrym stylem jest jego każde ostrzenie i płukanie. Dzięki temu krojone przez nas kotlety nie będą nieestetycznie poszarpane. Jest wówczas istotne szczególnie dlatego, że przez poszarpane brzegi wycieka sok, przez co mięso traci swoją soczystość i dodatek.

Najlepiej smakuje mięso wcześniej zamarynowane. Marynatę możemy dokonać z czosnku, oliwy z oliwek, rozmarynu czy innych ziół i przypraw. Żeby marynata dużo się wchłonęła, warto wcześniej je rozpulchnić. Niezastąpiony może się wtedy okazać rozdrabniacz do ciała. Dzięki niemu ciało lepiej wchłonie wykonaną przez nas marynatę natomiast będzie doskonalsze.

Obróbka termiczna Zamarynowane mięso możemy usmażyć, upiec lub udusić. Smażąc i dusząc, warto mieć, iż na im mniejszym ogniu będziemy wtedy działać, tym doskonale. Mięso układa się w grup z białka i tłuszczu, dlatego za silna i szeroka temperatura powoduje, że stoi się ono spójne i łykowate. Smażąc je na gorszej temperaturze sprawimy, że będzie rozpływało się w ustach. Podczas pieczenia warto zadbać o to, by mięso było co pewien czas podlewane tłuszczem. Dzięki temu uchroni ono swoją soczystość i dodatek.