Napoje zimne bezalkoholowe charakterystyka

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który również zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie sprawdzają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy same kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można odnaleźć mnóstwo przepisów na dobre napoje tego rodzaju. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze warto pokazać się uczyć je samemu. Istnieje toż nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale same zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy wpadną z wizytą w każdy upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ten o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można kupić o wszystkiej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to czynnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedyne z najtańszych owoców na placu. Otrzymany napój jest lekki, ważny i zdrowy - wszak każdy gęsty koktajl można stosować jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym sposobem koktajlu jest obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i widoczne na każdym stoisku. Korzystnym lekarstwem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta niesamowita kompozycja będzie doskonałym doznaniem dla swoich kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zbudowany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i gotowe produkty to znowu nie wszystko. Powinien posiadać dobrzy sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z odpowiedniej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu jest znacznie takich materiałów i o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który tak spełni swoje przewidywania oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyda się nie wyłącznie do deserów owocowych, ale same na model do robienia mrożonej kawy.