Drukarka fiskalna

http://xzs.pl/454-formexplode-4Zobacz naszą stronę www

Na siłę rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa fiskalna oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata przejść konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, jaki nie zdoła dokończyć tej form, zostaje ukarany. Pierwsza konsekwencja to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są od dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, który może wynieść nawet do 500 złotych. Warto wspomnieć, że za dotrzymanie terminu przeglądu zobowiązany jest użytkownik, to dopiero on potrzebuje pamiętać o dacie kontroli. Co dobrze sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w układzie kas finansowych jest raczej mylący. Dlaczego? Gdyż w trakcie kontroli sprawdzane są ale te składniki kasy, które gwarantują za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek jakie mogą wpływać na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego koncentruję się tylko i wyłącznie na wysoko wspomnianych częściach również ich podzespołach, których wadliwe życie mogłoby tworzyć nacisk na złe wyliczanie należnego podatku.

Jakie są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z wszą częścią pokrywa się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile żyje taki przegląd? Przegląd przebywa w realizacji około godziny, maksymalnie dwie godziny, chce więc w głównej mierze od serwisanta. Absolutnie nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tegoż możemy poprosić by osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie tej czynności przybyły do bliskiej firmy, jest to natomiast liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do przeprowadzenia przeglądu jest profesjonalny jedynie serwisant wprowadzony do książki serwisowej. Stanowi wtedy sprawione tym, że każde wykonane przez serwisanta działanie powinno zostać wpisane do pracy serwisowej. Wpisy te potrzebują istnieć oczywiste, potwierdzone podpisem pracownika firmy i ostemplowane jego pieczęcią. Myślenie o tej formalności jest niesamowicie istotne, ponieważ koszta tego postanowienia nie są ogromne, a czas przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.